Енциклопедія

Розторопша

Поширити

Склад

У плодах розторопші плямистої містяться флавоноїди та флавонолігнани (силібін, силікрістин, силідіанін та ін), крім того, алкалоїди, сапоніни, слиз, органічні кислоти, вітамін К, гіркоти, жирна олія, білкові та інші речовини.

Властивості

Препарати розторопші плямистої покращують утворення та виведення жовчі, секреторну та рухову функції шлунково-кишкового тракту, підвищують захисні властивості печінки по відношенню до інфекцій та різних отруєнь.

Застосування

Застосовується для лікування хвороб печінки (гепатиту, цирозу, токсичних уражень), селезінки, при жовчному камені, жовтяниці, хронічному кашлі, хвороби щитовидки, крові, відкладення солей, розширення вен, набряків, водянки, ожиріння, радикуліту та суглобових болів, захворювань. Також використовується для лікування гомілок, що важко гояться виразок, відкритих переломів нижніх кінцівок, для лікування варикозного розширення вен.

У дерматології розторопшу застосовують для лікування вітіліго, псоріазу, облисіння, вугрів.

У народній фітотерапії відвар коренів розторопші застосовують при зубному болю у вигляді полоскань, при проносі, затримці сечі, радикуліті та судомах. Сік з листя розторопші п’ють при запорах, запаленні товстої кишки та слизової оболонки шлунка. Борошно з насіння розторопші знижує показник рівня цукру в крові, очищає навіть сильно зашлаковану кров.

Категорія: Енциклопедія
Гуарана
Льон коричневий

Останні додані

Енциклопедія

Вам також може сподобатися

Меню