Енциклопедія

Льон коричневий

Поширити

Склад

Насіння містить жирне масло (до 50%; до його складу входять гліцериди ліноленової, лінолевої, олеїнової, пальмітинової та стеаринової кислот), білкові речовини (до 30%), вуглеводи (до 25%), слиз (до 12%), вітамін А органічні кислоти, ферменти. Насіннєва шкірка містить лінокофеїн, лінокріамарин, глікозид лінамарин, метиловий ефір β-окси-β-метилглутарової кислоти.

Властивості

Насіння льону багате на слиз, що надає обволікаючу дію. Водні екстракти з насіння, приготовані холодним способом (мацерація) або у вигляді відвару та прийняті всередину, покривають тонким шаром слизову оболонку стравоходу та шлунка, оберігаючи їх від подразнення. Це особливо важливо при виразковій хворобі шлунка, яка зазвичай супроводжується гіперсекрецією. Шар слизу утримується досить довго без змін в’язкості, тому що є стійким до факторів, що гідролізують. Слиз надає захисну та заспокійливу дію при запаленні стравоходу, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, ентеритах та колітах. Прийняті всередину набряклі у воді насіння володіють крім обволікаючої і проносною дією. Насіння льону, потрапляючи в товстий кишечник, продовжує набухати, розпушує його вміст і полегшує просування калових мас, що позитивно позначається при атонічних запорах і ожирінні.

Лінетол, отриманий з лляної олії, дає протисклеротичний ефект. У хворих на атеросклероз лінетол знижує вміст холестерину, підвищує рівень фосфоліпідів та зменшує коефіцієнт холестерин/фосфоліпіди. Зменшується вміст β-ліпопротеїдів, β-глобулінів, підвищується рівень альбумінів у сироватці крові.

Застосування

В даний час все частіше звертаються до лляного насіння через його сприятливий вплив на здоров’я людини, яке обумовлено вмістом у ньому дієтичної клітковини (мікроволокон), наявністю природних лігнінів і високим вмістом альфа-ліноленової кислоти. Дослідження показали, що споживання лляного насіння покращує травлення, стимулює діяльність шлунково-кишкового тракту та сприяє регулюванню рівня глюкози в крові. Лляне насіння має дуже широкий діапазон оздоровчих ефектів. Воно здатне знижувати рівень холестерину в крові, зменшувати ризик виникнення захворювань серцево-судинної, ендокринної та імунної систем.

Лляне насіння в даний час користується великою популярністю як харчова добавка. Харчові продукти, що надходять на споживчий ринок, як корисні, а й зовні привабливі. Продукти з добавкою лляного насіння набувають як ніжного смаку, внаслідок великої кількості жиру, так і привабливої ​​на вигляд скоринки.

Категорія: Енциклопедія
Розторопша
Топінамбур

Останні додані

Енциклопедія

Вам також може сподобатися

Меню