Енциклопедія

Гуарана

Поширити

Що таке гуарана?

Гуарана (guarana) – це бразильська ліана, плоди якої перемелюють в порошок і використовують як енергетик. Гілки рослини можуть досягати 10-12 метрів. Він найбільш поширений у Південній Америці, Бразилії, Колумбії, Перу та Парагваї.
Плоди гуарани за своєю формою трохи схожі на великий виноград, мають гіркуватий смак. Вони утворюються із суцвіть із яскраво-червоними квітками, а через незвичайну кісточку зовні нагадують людське око.

Склад

Найважливіший компонент насіння гуарани – гуаранін (кофеїн гуарани). Інші активні елементи гуарани – теобромін, теофілін, сапоніни, а також смоли, крохмаль, дубильні речовини, пектин.

Властивості гуарани

Екстракт гуарани прискорює метаболічні (обмінні) процеси в організмі, сприяючи спалюванню жиру. Проблема зайвої ваги вирішується не хімічно, а біологічно, тому забезпечується стабільна вага після схуднення. Гуарана повністю засвоюється, не дратує кишківник. Має властивість виводити токсини та зайву рідину з організму. Сприяє позитивному емоційному стану. Має властивість знижувати апетит і рівень холестерину в крові, вичищати жирові бляшки на стінках судин, відновлювати сили після важкої фізичної роботи.

Застосування та користь гуарани

Коли першовідкривачі висадилися на берегах Південної Америки, вони були вражені витривалістю та швидкістю реакції індіанців. Незабаром вони виявили, що джерело цієї енергії у насінні рослини гуарану.

У гуарані кофеїну міститься більше, ніж у будь-якій із відомих на сьогоднішній день рослині. Гуарану застосовують для підвищення витривалості та працездатності організму при підвищених фізичних навантаженнях. Гуарана – джерело висококонцентрованого гуараніну. Гуарана необхідна для боротьби з надмірною вагою, тому що притуплює почуття голоду та покращує енергетичний обмін, обмін речовин, має легку сечогінну дію, підвищує розщеплення жирів, стимулюючи їх окислення, що у поєднанні з прискоренням метаболізму сприяє руйнуванню жирових відкладень. Екстракт, що отримується з насіння рослини, застосовується для стимуляції серцево-судинної діяльності. Гуарана має знеболювальну дію при фізичних навантаженнях на м’язи: вона виводить з м’язових тканин молочну кислоту, що знаходить своє застосування у спортивній медицині.

Процес засвоєння організмом речовин, що містяться в гуарані, йде поступово, що дає можливість довго не відчувати втому. Екстракт гуарани добре всмоктується, не дратуючи кишечник, стимулює обмін речовин, отже, і активність м’язів. Прийом гуарани знижує апетит, що сприяє значному зниженню ваги.

Як приймати гуарану?

  • Денна норма — 1 ч.л.
  • Додавайте гуарану до напоїв, смузі, йогуртів, каш чи супів.

1. Вживайте гуарану за 5-6 годин до сну. Через свої тонізуючі властивості вона може спричинити безсоння.
2. Спробуйте приймати гуарану перед тренуванням (30-60хв до). Тоді вона додасть енергії та стимулює жироспалення.

гуарана це
Категорія: Енциклопедія
Ягоди асаї
Розторопша

Останні додані

Енциклопедія

Вам також може сподобатися

Меню